07.12.2017, 00:00

Sulík v HNtelevízii: Progresívne Slovensko je ľavicový spolok, budú potrebovať obrovské dane

Predseda Slobody a Solidarity Richard Sulík hovoril pre HN o odvolávaní Roberta Kaliňáka i možných koaličných partneroch.

Akú emóciu vo vás vyvolalo odvolávanie Roberta Kaliňáka?
Prekvapilo ma, koľko žlče a osobných urážok na opozíciu dokážu dvaja Robertovia vypľuť. Viac-menej potvrdili, že naše výhrady voči nim sú správne.

A nebolo to trocha osobné z oboch strán?
Ja môžem hovoriť za SaS a Jozefa Rajtára, ktorý bol navrhovateľom. On práveže predniesol vecné argumenty – niekoľko dôvodov, prečo Robert Kaliňák už nemal byť ministrom. On namiesto toho, aby vyvrátil obvinenia, pustil sa do obviňovania.

Ale Robert Kaliňák aj argumentoval...
Aký argument mal na to, že Robert Kaliňák je vyšetrovaný pre majetkové podvody? Ako môže byť ministrom? Tu sa končí diskusia.

Ako reagujete na vystúpenie vášho potenciálneho koaličného partnera Igora Matoviča? V niektorých momentoch to bolo veľmi vyexponované, keď sa napríklad postavil pred Roberta Fica.
To som považoval za veľmi vtipné, že sa mu tam postavil. Lebo Robert Fico potom zmenil tému. Ja by som sa tam nebol postavil a asi ani nikto z mojich kolegov, ale je to štýl Igora Matoviča.

Zaznelo aj vyjadrenie o krvavých paprčiach v súvislosti so smrťou slovenských opatrovateliek, ktoré chodili pracovať do Rakúska. Nie je to aj pre vás osobne už priveľa?
Ja by som

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.