Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2017, 00:00

Sólymos chce ochrániť časť národných parkovu

Šéf envirorezortu predpokladá, že niektoré rokovania o dohode môžu trvať aj pár mesiacov.

Sólymos chce ochrániť časť národných parkovu
Zdroj: TASR

Minister životného prostredia László Sólymos včera predstavil nové ciele. Do roku 2025 chcú bezzásahový režim pre polovicu územia každého národného parku, dotknuté lesy presunúť pod správu národných parkov a zvyšné územie rozvíjať šetrne, napríklad ekoturizmom. Agrorezort sa k ohláseným cieľom nevyjadril.

Zatiaľ sa nedohodli 
„Ešte pred letom som avizoval, že je najvyšší čas otvoriť s agrorezortom diskusiu na tému lesy. Myslel som tým diskusiu konštruktívnu a vecnú. Teda takú, aká tu chýba už roky. Výsledkom je stav, keď v laickej aj odbornej verejnosti lietajú triesky, kedykoľvek sa povie slovo les,“ uviedol Sólymos. V septembri agrorezortu predstavil návrh Národného memoranda o lese, na ktorý len minulý týždeň odpovedalo ministerstvo pôdohospodárstva, najskôr cez médiá a následne listom. 

Agrorezort reagoval vlastnou, upravenou verziou Memoranda. „Tento dokument je základom pre vyriešenie zložitej situácie v lesoch, ktorú spôsobili predchádzajúce vlády prijímaním nekoncepčných a neraz protichodných zákonov. Vzhľadom na jeho význam je však nevyhnutné, aby sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.