Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2017, 14:35

Droba predstavil kľúčových ľudí. Robili pre podpredsedu SaS na ministerstve obrany

Do Drobovho najbližšieho tímu bude patriť i jeho niekdajší kolega z privátnej sféry, manažér Ivan Bošňák.

Riaditeľom Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude Marián Viskupič.

Nový predseda BSK Juraj Droba to oznámil na pondelkovom brífingu po skončení ustanovujúceho Zastupiteľstva BSK v historickej budove Národnej rady SR.

Viskupiča označil Droba za svojho kľúčového človeka. Pracoval na ministerstve obrany pod vtedajším ministrom a podpredsedom SaS Ľubomírom Galkom.

"Má nespochybniteľný antikorupčný kredit z minulosti zo svojho pôsobenia na ministerstve obrany, kde jednak vyhadzoval skorumpovaných ľudí a jednak dohliadal na to, aby sa obstarávalo čo najefektívnejšie," povedal nový predseda BSK.

Rovnako na Úrad BSK, konkrétne do vedenia odboru investičných činností, správy majetku a verejného obstarávania, príde ďalší človek, ktorý pôsobil na ministerstve obrany – Pavol Líška.

Do Drobovho najbližšieho tímu bude patriť i jeho niekdajší kolega z privátnej sféry, manažér Ivan Bošňák, ktorý je v súčasnosti tiež miestnym poslancom v bratislavskej Záhorskej Bystrici.

Ďalšie personálne akvizície chce Droba v pondelok popoludní predstaviť zamestnancom Úradu BSK.

Droba zopakoval informáciu, ktorú v nedeľu (3.12.) priniesla TASR, že na tri mesiace bude externým konzultantom BSK predchádzajúci predseda Pavol Frešo.

Nebude sedieť na úrade, bude k dispozícii telefonicky,“ informoval Droba.

Nový predseda bratislavského VÚC v pondelok zložil sľub predsedu, rovnako tak skladali sľub i poslanci, zvolení do krajského parlamentu v novembrových voľbách do orgánov samosprávnych krajov.

Pozrite si rozhovor s Jurajom Drobom po vyhratých župných voľbách:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.