Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2017, 12:33

Počiatek vypovedal na polícii: Neviem nič o platení výpalného, je to nezmysel

​O vyberaní výpalného v podnikoch Steam & Coffee a Harley v Bratislave mal v minulosti vypovedať jeden zo zadržaných členov zločineckej skupiny takáčovcov.

Ján Počiatek
Zdroj: TASR/M. Baumann

Na polícii v pondelok v pozícii svedka vypovedal bývalý minister financií a dopravy Ján Počiatek. Išlo o prípad údajného výpalníctva bratislavského podniku Harley.

V podstate to zhrniem tým, že išlo o to, že či sme ako podniky platili výpalné, na čo som už veľakrát reagoval a odpovedal, že to je proste úplný nezmysel,“ odpovedal Počiatek na otázku TASR, čo konkrétne zaujímalo policajného vyšetrovateľa počas výsluchu.

​O vyberaní výpalného v podnikoch Steam & Coffee a Harley v Bratislave mal v minulosti vypovedať jeden zo zadržaných členov zločineckej skupiny takáčovcov.

No to je človek, ktorého ja osobne vôbec nepoznám, ani vôbec neviem, kto to je. Ja neviem, čo presne on hovoril, ale v tomto kontexte som bol proste vypočutý, že či sme my platili niekedy výpalné, o čom ja teda nič neviem, že by sme my niekedy výpalné platili. Prečo si to vymýšľa, to sa musíte spýtať jeho,“ doplnil Počiatek.

Podľa jeho slov momentálne veľa cestuje, na čo v minulosti nemal čas. O návrate do politiky neuvažuje.

Ako pripomenul portál tvnoviny.sk, sieť reštaurácií Steam & Coffee v hlavnom meste prevádzkuje firma, v ktorej figurujú minister vnútra Robert Kaliňák a exminister dopravy a financií Ján Počiatek.

Podnik Harley vlastnil zase Ján Počiatek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.