Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2017, 18:04

Tomáš: Je potrebné urobiť všetko pre to, aby Žitňanská ostala vo vláde

Most-Híd sa postavil za svoju ministerku a nezahlasuje za nomináciu Moniky Jankovskej do Súdnej rady.

Tomáš: Je potrebné urobiť všetko pre to, aby Žitňanská ostala vo vláde
Zdroj: HNtelevízia

Je potrebné urobiť všetko pre to, aby ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) zostala vo vláde. Vyhlásil to Erik Tomáš zo Smeru-SD na margo sobotňajšieho rozhodnutia koaličnej strany Most-Híd nepodporiť štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú (nom. Smeru-SD) v nominácii do Súdnej rady. Tomáš považuje Žitňanskú za dobrú ministerku, preto verí, že dôjde k dohode.

Ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka Mosta-Híd Lucia Žitňanská odmieta nomináciu Jankovskej. Trvá totiž na tom, že v Súdnej rade nemajú sedieť politici ani sudcovia. Jankovská je sudkyňa a v parlamentných voľbách kandidovala za Smer-SD.

"V pani Jankovskej sa sklbuje politik so sudcom v jednej osobe. Myslím si preto, že táto nominácia nezodpovedá tomu, čo je napísané v koaličnej zmluve a programovom vyhlásení vlády," vysvetlila v sobotu ministerka s tým, že dohody by sa mali dodržiavať.

Strana Most-Híd po sobotňajšej Republikovej rade v Šamoríne uviedla, že podporuje svoju podpredsedníčku Žitňanskú v jej nesúhlasnom stanovisku k nominácii Jankovskej.

Ak by sa ostatní členovia koalície spojili s opozíciou pri presadzovaní Jankovskej, Most-Híd to bude považovať za zásadné porušenie koaličnej zmluvy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.