Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 00:00

Známa kyselka z Tatier sa vracia do reštaurácií

V segmente dominujú značky vôd ako Römerquelle, Mattoni či Evian.

Známa kyselka z Tatier sa vracia do reštaurácií
Zdroj: Tanawa

 Vodu z prameňa smokoveckej kyselky pozná každý Tatranec, v minulosti stála na stole všetkých tatranských hotelov. Práve na popularite minerálky v regióne a známych historických súvislostiach stavia svoj biznis plán spoločnosť Tanawa z Popradu, ktorá po vyše polstoročí vracia minerálnu vodu z Vysokých Tatier späť na trh.

Firma totiž od augusta plní smokoveckú kyselku pod novou značkou Tatranská minerálka do troj- a sedemdecových sklenených fliaš. Popradčania sa s ňou totiž chystajú preraziť do tatranských hotelov, reštaurácií a cateringu. „Smokovecká kyselka sa niekedy vozila do hotelov v Tatrách a našou snahou je, aby sa tam znova dostala. Na Slovensku nie je každá voda vhodná na reštauračný stôl, tá naša zhodou okolností áno.

Dnešná realita je taká, že napríklad na Štrbskom Plese sa podáva voda z Rakúska,“ hovorí pre HN jeden z konateľov a spolumajiteľov spoločnosti Tanawa Boleslav Hyclák. Analytik maloobchodu zo spoločnosti Terno Ľubomír Drahovský dáva nápadu z Vysokých Tatier zelenú. „Môže to byť úspešný projekt, pretože slovenská stolová voda v balení 0,33 litra na trhu chýba. Akoby slovenskí producenti tento objem vhodný pre reštaurácie nevedeli plniť,“ vraví Drahovský. Takzvaný segment Horeca majú na Slovensku v súčasnosti obsadený predovšetkým zahraniční producenti. Dominujú v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.