Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 00:00

Učiace sa Slovensko zostane len na papieri. Na ministerstve s dokumentom nerátajú

Ministerka Martina Lubyová potrebuje na presadenie zmien ďalších expertov.

Učiace sa Slovensko zostane len na papieri. Na ministerstve s dokumentom nerátajú
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Exminister Peter Plavčan hovoril o najväčšej školskej reforme za posledné štvrťstoročie. Súčasné vedenie je opatrnejšie. Dokument externých autorov tak zatiaľ nehybne leží na stole. Ministerstvo má z neho vytvárať Národný program, z ktorého bude jasné, kedy a aké kroky sa začnú realizovať a koľko budú stáť. No na to potrebuje rezort zložiť novú skupinu odborníkov. Ich mená zatiaľ nie sú známe.

S reformou nerátajú

Ostane len na papieri, skončí v šuplíku, zametie sa pod koberec, tak reagovali oslovení odborníci, keď sme im spomenuli autorský dokument Učiace sa Slovensko. Odkedy ho šiesti odborníci odovzdali, ministerstvo sa k nemu vyjadrilo len raz. Šéfka rezortu ho vtedy nazvala nepoužiteľným. „Parlamentný výbor, kde sme o tom mali hovoriť, sa zrušil a tam práve mala prísť pani ministerka a povedať, čo sa vlastne bude diať,“ reagoval opozičný poslanec Národnej rady za SaS Branislav Gröhling. To, že sa ministerka školstva Martina Lubyová vyhýba diskusii v parlamente, tvrdí aj nezávislá poslankyňa Zuzana Zimenová, ktorá spočiatku na reformnom dokumente spolupracovala.

Myslí si, že ministerka nemá politickú podporu alebo sa s víziou sama nestotožňuje a Národný vzdelávací program bude vytvorený bez prihliadania na víziu v Učiacom sa Slovensku. „Vo svojej podstate to ministerka už aj naznačuje, i keď to ešte otvorene nepovedala,“ tv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.