Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2017, 12:41

Sulíkovci o Dankovom návrhu 13. platov: Je to diletantský návrh a číry populizmus

Namiesto opatrení, ktoré predstavil šéf SNS Andrej Danko, navrhujú liberáli znížiť odvody zamestnancom.

Sulíkovci o Dankovom návrhu 13. platov: Je to diletantský návrh a číry populizmus

Opozičná SaS považuje koaličné návrhy na dobrovoľné vyplácanie 13. a 14. platu za číry populizmus, ktorý zamotá hlavu najmä účtovníkom. Namiesto týchto opatrení navrhuje strana znížiť odvody zamestnancom.

SaS navrhuje znížiť odvody

Detaily vyplácania 13. a 14. platu prezradil v piatok (24.11.) predseda koaličnej SNS Andrej Danko. Podľa SaS by sa však vláda mala zamerať na zníženie odvodového zaťaženia.

"Navrhujeme, aby vláda znížila o príslušné percento odvody," uviedla v správe pre médiá podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

„Je to diletantský návrh"

Znížením odvodov sa podľa nej dosiahne to, že vyššiu mzdu bude mať každý zamestnanec vrátane zamestnancov vo verejnom sektore, ako sú zdravotné sestry, lekári či učitelia.

"Teda nielen tí pracujúci, ktorým zamestnávateľ vyplatí 13. a 14. plat, lebo mu to umožnia ekonomické možnosti firmy alebo tlak odborov," podotkla Kiššová.

Administratívne zložitý návrh SNS podľa liberálov primárne nesleduje záujmy občanov, ale záujem koaličných politických strán, ktorým klesá popularita.

"Veľmi sa však mýlia v tom, ak si myslia, že si týmto diletantským návrhom kúpia sympatie verejnosti," dodala podpredsedníčka SaS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.