Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2017, 00:00

Žiakov v školách budú učiť kompostovať

Zapojiť do myšlienky cirkulárnej ekonomiky ďalšie generácie. To je cieľom projektu Kruh obehového hospodárstva, ktorý jeho podstatu predstaví v minimálne 40 školách na Slovensku a v Maďarsku.

Žiakov v školách budú učiť kompostovať
Zdroj: Pavol Funtál

Okrem teoretických poznatkov chcú na školách zabezpečiť znižovanie zmesového komunálneho odpadu, triedený zber či kompostovanie. O pripravovanom projekte informovala nezisková organizácia Inštitút cirkulárnej ekonomiky.
Systém je neudržateľný
Podľa Petry Cséfalvayovej z Inštitútu je potrebná zmena súčasného hospodárskeho systému, ktorý je neudržateľný. „Jednou z možností zmeny je model obehového hospodárstva,“ uviedla. Cirkulárna ekonomika je založená na princípe, v rámci ktorého sú všetky produktové a materiálové toky zapojené do cyklu tak, že sa po použití znova stanú zdrojmi pre nové služby a produkty.
V projekte, ktorý sa začal v septembri 2017 a mal by sa skončiť v apríli 2019, sa Inštitút spojil s Regionálnou rozvojovou agentúrou Komárno a Európskym zoskupením územnej spolupráce Rába-Duna-Vág. „Ide o projekt, ktorý c

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.