25.11.2017, 11:36

Matovičovci navrhujú zdaniť výsluhový dôchodok bývalým "eštébákom"

Politickí väzni, ich manželky, manželia alebo vdovy a vdovci by zase mali dostať jednorazový finančný príspevok vo výške tisíc eur.

Matovičovci navrhujú zdaniť výsluhový dôchodok bývalým "eštébákom"

Bývalým príslušníkom štátnej bezpečnosti by sa mal plošne zdaniť výsluhový dôchodok.

Politickí väzni, ich manželky, manželia alebo vdovy a vdovci by zas mali dostať jednorazový finančný príspevok vo výške tisíc eur.

Navrhujú to poslanci OĽaNO v novele zákona o protikomunistickom odboji.

Právnou normou chcú ukončiť "nespravodlivý a neúctivý stav v demokratickej spoločnosti, kde tí, čo roky boli utláčateľmi a prenasledovali osoby, mučili ich a popierali základné ľudské práva, hlavne slobodu slova, poberajú dnes vysoké výsluhové dôchodky a tí, čo rukami týchto osôb trpeli, majú nízke starobné dôchodky".

Jozef Viskupič (OĽaNO) zas navrhuje zmeniť zákon o volebnej kampani.

Novelizáciou chce umožniť vysielanie politickej reklamy aj počas volieb do orgánov územnej samosprávy, tak ako je to v súčasnosti možné v prípade volieb do NR SR a Európskeho parlamentu, či pri voľbe prezidenta SR. Upraviť chce aj postup vo vysielaní diskusných programov v čase volebnej kampane pri voľbách do orgánov územnej samosprávy.

Hnutie Sme rodina chce zmenou školského zákona zabezpečiť logopedickú starostlivosť u detí a žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou. V právnej norme navrhujú činnosť školského logopéda v materských a základných školách.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.