Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2017, 17:07 Aktualizované dňa 24.11.2017 o 17:20

Richtera môže nahradiť Raši: Počul som to, ak minister skončí, budem o tom uvažovať

Dodal, že ak by sa debata posunula niekde ďalej a malo by to už nejaké reálne kontúry, tak novinárom odpovie, ako bude reagovať na ponuku.

Richard Raši
Zdroj: TASR/M. Baumann

Začul som to, ale zatiaľ je to pre mňa iba informácia, ktorá prechádza médiami.

Takto v piatok reagoval košický primátor Richard Raši na medializované informácie, že by mal vo funkcii nahradiť ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD).

"Je to pre mňa nová informácia, so mnou zatiaľ o tejto téme nikto nerokoval. Prebieha nejaká debata na úrovni vedenia strany o možných zmenách, mne však táto debata nejako oficiálne prezentovaná nebola. Mám informáciu, že keď sa na úrovni vedenia strany, v ktorom nie som, rozhodne, budete informovaní," reagoval pre médiá Raši.

Ten v reakcii pre HNonline doplnil, že ak by prišla možnosť, "aby som bol minister, určite by som tú ponuku zvážil."

Dodal, že ak by sa debata posunula niekde ďalej a malo by to už nejaké reálne kontúry, tak novinárom odpovie, ako bude reagovať na ponuku.

"Riešime niečo, čo sa možno vôbec nestane," zdôraznil v piatok.

V tejto súvislosti pripomenul, že ministrom už raz bol a podľa neho sú dva najťažšie rezorty, a to zdravotníctva a práce.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.