Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2017, 00:00

Povinná škôlka má deťom z osád pomôcť zamestnať sa. KDH protestuje

Splnomocnenec vlády pre Rómov chce, aby deti z osád chodili povinne do škôlky. Nepáči sa to KDH.

Povinná škôlka má deťom z osád pomôcť zamestnať sa. KDH protestuje
Zdroj: Pavol Funtál

Povinná predškolská dochádzka by deti lepšie pripravila na vyučovanie a na základnej škole by začínali s rovnakými vedomosťami. Novinka, ktorá by mala pomôcť najmä deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia, má však svojich kritikov z radov KDH. S návrhom prišiel splnomocnenec vlády pre Rómov Ábel Ravasz.

Chudobní rovná sa neprispôsobiví

„Je skupina detí z osád, ktoré pomoc potrebujú. Lenže zákony majú byť prospešné celej spoločnosti a nemajú byť prijímané z dôvodu jednej skupiny obyvateľstva, v tomto prípade kvôli neprispôsobivým,“ povedala členka predsedníctva KDH Miroslava Szitová pre agentúru SITA. Ministerku školstva Martinu Lubyovú vyzvala, aby si podobný krok rozmyslela. Jej reakcia zaskočila vládneho splnomocnenca pre rómsku problematiku Ábela Ravasza. „Myslím si, že kritika KDH vyplýva aj z nepochopenia návrhu, ale aj z toho, že očividne nemajú veľký záujem o reformu školského systému,“ tvrdí Ravasz, ktorého zarazilo, že sa o deťoch zo sociálne znevýhodnených pomeroch hovorí ako o neprispôsobivých. Martina Lubyová s návrhom súhlasí a nemyslí si, že povinná škôlka by nebola prospešná pre všetkých. „Navrhované opatrenie sa týka celého populačného ročníka,“ reagovalo tlačové oddelenie.

Nedostatok fina

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.