16.11.2017, 17:02 Aktualizované o 18:58, 16.11.2017

Žiadam od prezidenta, aby uhradil milión eur, vyhlásil Fico. Kiska okamžite reagoval

Premiér vyhlásil, že už nemieni počúvať lacné výkriky zo strany prezidenta Andreja Kisku.

Premiér Robert Fico dnes pritvrdil. Žiada od Andreja Kisku, aby uhradil peniaze za lety vládnym lietadlom.

"Oznamujem vám dámy a páni ja už nemienim počúvať tieto lacné výkriky pána prezidenta. Posielam pánovi prezidentovi list v ktorom ho žiadam, aby uhradil milión eur za používanie lietadla na cestu domov. Hovorím to s plnou vážnosťou, bez akéhokoľvek hnevu," vyhlásil Fico. Lacnými výkrikmi myslel to, že Kiska povedal, že Slovensko nie je sociálny štát. 

Premiér dodal, že nepozná žiadneho robotníka, žiadnu predávačku, žiadneho hutníka, žiadneho učiteľa, ktorému by štát platil cestu domov zadarmo. „Obraciam sa na prezidenta, vystavím mu faktúru, aby týchto milión zaplatil Slovenskej republike. Pretože si myslím, že tieto peniaze musí zaplatiť," skonštatoval Fico. 

Premiér začal svoju kritiku slovami, že podľa neho Kiska nemá absolútne žiadnu zodpovednosť za nič. "Ale má silné vyhlásenia. My sme urobili napríklad rozhodnutia, ktoré sa týkali študentov a dôchodcov čo sa týka vlakov zadarmo, ale cestovanie zadarmo sa netýkalo pána prezidenta," hovorí Fico.

Prezident rozumie frustrácii pána Fica po zbabraných a prehratých župných voľbách. A aj tomu, že potrebuje trochu času, aby si skonsolidoval stranu, v ktorej rastie nespokojnosť najmä s výkonom ministra vnútra. Ale potom by sa už jeho vláda mohla začať venovať problémom krajiny, korupcii, zneužívaniu polície, školstvu aj sociálnym problémom ľudí,” reagoval prezident Andrej Kiska.

Na toto stanovisko opätovne zareagoval aj premiér Robert Fico.

"Pán prezident sa tak, ako sme u neho zvyknutí, snaží odkloniť pozornosť od svojich problémov. Skutočne nechápem, čo má zneužívanie štátneho lietadla na súkromné účely spoločné s voľbami do VÚC."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.