Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2017, 13:02 Aktualizované dňa 16.11.2017 o 16:14

V Technopole zasahuje polícia, ide o kauzu okolo Kočnera

Ľudia blízki známemu podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi v priebehu niekoľkých dní dokázali prevziať firmu Technopol.

V Technopole zasahuje polícia, ide o kauzu okolo Kočnera
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Polícia zasahuje v centrále spoločnosti Technopol v bratislavskej mestskej časti Petržalka a vykonáva v nej zaisťovacie úkony. Uviedol to hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

„Národná jednotka finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru v uvedenom objekte vykonáva zaisťovacie úkony v zmysle Trestného poriadku. V súčasnej dobe ale nie je možné poskytnúť k veci žiadne bližšie informácie,“ povedal Wäldl.

O policajnej akcii informoval portál aktuality.sk s tým, že súvisí s kauzou Technopol, ktorá vypukla koncom roka 2016.

"Ešte aj dnes v týchto hodinách prebiehajú zaisťovacie úkony v Technopole, súvisí to s mediálne známou vecou, ktorá sa týka sporu medzi majiteľmi danej spoločnosti," potvrdil pre Aktuality.sk dôvody zásahu policajný prezident Tibor Gašpar.

Podľa jeho slov ide o zaisťovanie listinných dôkazov a nosičov informácií, nešli tam zadržať žiadne osoby.

Ľudia blízki známemu podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi v priebehu niekoľkých dní dokázali prevziať firmu Technopol Servis a previesť jej nehnuteľnosti na katastri hneď dvakrát tak, aby sa dostali mimo dosahu pôvodných majiteľov.

Podľa portálu Aktuality.sk na ovládnutie firmy poslúžili akcie, ktoré nadobudla Denisa Pávková, manželka dlhoročného šéfa firmy Pavla Páveka. Bolo to v čase ich manželskej krízy. Polícia už predtým Pávkovú obvinila zo sprenevery akcií firmy Technopol Servis. Napriek tomu údajne ukradnuté akcie stačili na prepis firmy.

Advokátska kancelária Taylor Wessing, ktorá zastupuje pôvodné vedenie firmy Technopol Servis a jej akcionárov, prostredníctvom partnera Radovana Palu uviedla, že na základe im dostupných informácií a dokumentov vychádzajú z predpokladu, že v tejto veci sa angažuje aj Marián Kočner.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.