Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2017, 12:05

Blahová si pozrela prejav Danka v Moskve. Ten chlap skoro nechtiac vyhlásil vojnu Rusku, tvrdí

Líder národniarov Andrej Danko čelí za svoj prejav v Moskve vlne kritiky.

Okrem standing ovation v ruskej Štátnej dume predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko za svoj prejav zožal aj vlnu kritiky. Vyčítali mu, že svojím vystúpením pred ruskými poslancami podkopal zahraničnopolitické smerovanie Slovenska.

​Poslankyňa a šéfka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová sa na Dankov prejav pozrela z iného uhla a venovala mu "20 minút svojho života." O Dankovi tvrdí, že "ten chlap skoro nechtiac vyhlásil vojnu Rusku."

​Danko počas svojho prejavu v Dume povedal: "Mier a stabilitu vo svete však nemožno budovať so svetovými veľmocami." Jeho vyjadrenie však malo podľa prepisu prejavu znieť: "Mier a stabilitu v Európe i vo svete nie je možné trvalo budovať bez spolupráce so svetovými veľmocami."

SaS ešte včera na Dankov prejav reagovala, že sa za predsedu parlamentu hanbí. Líder národniarov podľa najsilnejšej opozičnej strany svojimi výrokmi dokázal, že "jeho vedomie je na úrovni naivného panslavizmu na úrovni 19. storočia a je celkom mimo reality."

Danko podľa sulíkovcov nezastupuje "len svoju pomýlenú myseľ a SNS, ale všetkých občanov" Slovenska a "je povinný držať sa oficiálnej línie slovenskej zahraničnej politiky."

Podobne reagovali aj siedmi slovenskí europoslanci, ktorí vyjadrili z Dankovho prejavu "prekvapenie".

"Takéto vystúpenia žiaľ nerobia zo Slovenska dôveryhodného člena európskeho spoločenstva," uviedli na margo Dankovho prejavu. "Chápeme vôľu niektorých občanov vidieť v Rusku kultúrneho partnera na dialóg a podporujeme spoločnú komunikáciu. Táto ale musí jasne reflektovať naše bezpečnostné záujmy a demokratické európske hodnoty," dodali.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.