15.11.2017, 00:00

O miliardovom nákupe chce Kiska vedieť viac, hovorí o odtajnení zmlúv

Minister obrany po stretnutí s prezidentom prezentoval stanovisko, novinárom neodpovedal.

O miliardovom nákupe chce Kiska vedieť viac, hovorí o odtajnení zmlúv
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ak chcelo ministerstvo obrany v tichosti nakúpiť vojenskú techniku, režim utajenia mu v tom určite nepomohol. Naopak, po protestoch odbornej verejnosti si šéfa rezortu Petra Gajdoša predvolal aj prezident Andrej Kiska, od ktorého žiadal viac svetla do nákupu.

Na rozdiel od hlavy štátu novinárom Gajdoš neodpovedal. Na brífingu len prezentoval vyhlásenie a odišiel.

Materiál zostáva vyhradený
„Naši občania musia byť informovaní, ako to celé prebieha, a že sú to najlepšie podmienky pre našu krajinu,“ povedal Kiska na margo nákupu obrnených transportérov za 1,2 miliardy.

K návrhu na ich zaobstaranie sa dnes po týždni vráti bezpečnostná rada aj vláda. Minulý týždeň totiž členovia bezpečnostnej rady materiál neschválili a Gajdošovi ho vrátili na dopracovanie.

Verejnosť sa k nemu nedostala, lebo minister obrany ho predložil v utajenom režime, čo kritizovala opozícia aj analytici. Včera bol opäť celý materiál v režime „vyhradené“.

Napriek tomu Gajdoš tvrdil, že Kiskovi veci vysvetlil. „Prezidenta som informoval aj o transparentnosti. Uvedené materiály boli prediskutované a pripomienkované v rámci medzirezortného pripomienkového konania aj koaličných par

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.