Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2017, 00:00

Žitňanská postaví na Gemeri novú väznicu

Žitňanská postaví na Gemeri novú väznicu
Zdroj: TASR

Na Slovensku by mali do štyroch rokov otvoriť novú väznicu. Zlepšiť by sa tak mala v súčasnosti kritická naplnenosť ústavov. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Nové zariadenie na výkon trestu chcú umiestniť do Rimavskej Soboty.


V súčasnosti je na Slovensku 18 väzenských zariadení, okrem piatich sú všetky staršie ako 30 rokov. Väčšina z nich podľa ministerky nemá už prakticky žiadne možnosti na rozširovanie kapacít. Nová väznica má stáť v Rimavskej Sobote-Sabovej, kde vlastnia areál a momentálne tam je otvorené oddelenie pre odsúdených s minimálnym stupňom stráženia.


Len pre mužov
Oblasť južnej časti stredného Slovenska podľa Žitňanskej nemá žiadne väzenské zariadenie. „Osoby by mali byť umiestňované do ústavov aj s ohľadom na to, aby bolo toto zariadenie dostupné návštevám, pretože to má

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.