Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2017, 14:30

Snina chce, aby ho Bžánova kancelária zastupovala aj naďalej

Spoluprácu s mestom sa rozhodol ukončiť Bžán.

Snina chce, aby ho Bžánova kancelária zastupovala aj naďalej
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Advokátska kancelária Radomíra Bžána navrhla mestu Snina ukončiť zmluvu o poskytovaní právnej pomoci v dvoch súdnych sporoch. Samospráva je však za to, aby ju v nich naďalej zastupovala.

Ako informoval mestský právnik Ján Paľovčík, prvý spor siaha ešte do roku 2003. Správca konkurznej podstaty Sukmont Teplo, s.r.o., v konkurze vtedy podal žalobu na Okresný súd v Humennom o zaplatenie pohľadávky 130 267,01 eura s príslušenstvom (17,6-percenta úrokom ročne z omeškania) ako bezdôvodného obohatenia.

Vec bola podľa jeho slov trikrát vrátená Najvyšším súdom späť na prvostupňový súd. Druhý súdny spor vedie Krajský súd Košice vo veci vylúčenia pohľadávky voči mestu zo súpisu majetku konkurznej podstaty úpadcu Sukmont Teplo, s.r.o., v konkurze.

Na mestský úrad v Snine bol však koncom októbra doručený návrh Advokátskej kancelárie R. Bžána na ukončenie zmluvy, ktorú strany uzavreli v roku 2007. Dôvodom majú byť, ako sa uvádza v liste, opakované mediálne útoky na jej činnosť v súvislosti s poskytovaním právnych služieb mestu Snina, aj napriek ich vysokej kvalite.

Vo vyššie uvedených súdnych sporoch nie sú podľa advokátskej kancelárie stanovené termíny pojednávania. Ako uviedla, v žiadnom z nich v súčasnosti nie je potrebné urobiť v zmysle zákona o advokácii akýkoľvek neodkladný úkon v mene klienta.

Mestskí poslanci na svojom pondelkovom zasadnutí tento návrh zobrali na vedomie, zároveň však 60-percentnou väčšinou hlasov odobrili, aby ich advokátska kancelária v predmetných sporoch naďalej zastupovala.

"Napíšeme advokátskej kancelárii, že mestské zastupiteľstvo súhlasí s pokračovaním, aby on (Radomír Bžán, pozn. TASR) prehodnotil svoje stanovisko o zrušení zmluvy o zastupovaní s mestom," uviedol primátor Sniny Štefan Milovčík s tým, že doterajšiu spoluprácu s advokátskou kanceláriou považuje za úspešnú. Či v nej bude advokátska kancelária aj naďalej pokračovať, nie je známe. Ako uviedla v stanovisku, k predmetnej veci sa nebudú vyjadrovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.