11.11.2017, 12:55

Ani ja, ani Smer nebudeme fackovacími panákmi, vyhlásil Fico o dianí po voľbách

Premiér priznáva, že čakal lepšie výsledky, ale odmieta reči o fiasku.

Nenechám zo seba robiť fackovacieho panáka, vyhlásil premiér Robert Fico v diskusii s Braňom Dobšinským v relácii Sobotné dialógy.

Premiér pri tom narážal na hodnotenia výsledkov jeho strany vo voľbách do VÚC zo strany médií a opozície. "Čakal som viac, ale prečo by som hovoriť o fiasku, keď sme získali najviac poslancov," vyhlásil.

"Prekvapilo ma bláznenie, ktoré pozorujem za posledné dni," povedal Fico a zopakoval, že Smer je stále dominantná a stabilná sila. "Nikto neodchádza a nerozpadáme sa," zdôraznil premiér.

Fico tvrdí, že voľby ukázali znepokojivý trend nástupu nezaradených poslancov. "Nič o nich nevieme, nič nevieme o ich financovaní," upozornil s tým, že tento trend môže byť veľmi nebezpečný v parlamentných voľbách.

Slová svojich podpredsedov komentovať nechcel. Minister kultúry Marek Maďarič po výsledkoch volieb vyhlásil, že znamenajú prehru Smeru a musia prísť personálne zmeny. "Zavolajte si jeho, nech vám to vysvetľuje," reagoval Fico.

"Buď to vsadíme na štandardné politické strany, alebo ideme do záhuby," povedal Fico o súčasnej politickej scéne. Zopakoval, že na strane opozície nevidí štandardné strany. "Dnes mi chýba Mikuláš Dzurinda aj Ivan Mikloš."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.