Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2017, 18:32

Poliačik v HNtelevízii: Sulík má v SaS viac kritikov. Jeho vyjadrenia sa však zmenia len dočasne

Pozrite si rozhovor si odchádzajúcim poslancom zo SaS Martinom Poliačikom v HNtelevízii.

Odchod Martina Poliačika zo strany, ktorú spoluzakladal, nie je až takým prekvapením. Sám priznáva, že problémy začali už v marci, poslanec Národnej rady teraz priznáva, že má odlišné hodnoty ako strana.

Sulíkove statusy

Predpokladám, že teraz mi telefón bude zvoniť ešte častejšie. Do konca roka by som mal mať nejaký scenár a po novom roku ho začnem realizovať,“ vyjadril sa odídenec z SaS o svojej budúcnosti. Všetkých samozrejme zaujíma, čo bola tá posledná kvapka, pre ktorú sa rozhodol odísť.

​„Keď tie jednotlivé útržky a „statusíky“ a vyjadrenie skôr niekedy prispejú k tomu, že tá nálada voči napríklad Európskej únii sa zhoršuje,“ reagoval.

Predseda strany Richard Sulík je známy svojimi vyjadreniami na sociálnych sieťach, ktoré zaskočia aj členov strany. Naposledy to bolo vyjadrenie o sterilizácií „aj rómskych žien“.

Poliačkovi prekáža aj to, že strana nedáva jasné vyjadrenia: „Sú to tie výroky, napríklad – Samozrejme, že sme za úniu, ale, ale, ale...“ Podľa neho je takýto postoj potrebné riadne vysvetliť, čo sa nedeje.

Kritikov je viac

Podľa neho je v strane viac takýchto kritikov. „Je aj nejaká platforma, na ktorej je možné mu povedať, že niečo prehnal a bolo by treba ubrať,“ tvrdí.

Podľa Poliačika kritici v strane naďalej ostávajú.

Keďže poslancovi už len kritika vlastných radov nestačila, rozhodol sa odísť. Teraz tvrdí, že sú hodnoty, ktoré po spolupráci s inými ľuďmi môže presadzovať dôraznejšie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.