Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2017, 11:34

Jurinová sa stretla s Blanárom. Dohodli sa na prebratí župy

Ustanovujúca schôdza nového zastupiteľstva bude 4. decembra.

Jurinová sa stretla s Blanárom. Dohodli sa na prebratí župy
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Ustanovujúce zasadnutie nového zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude 4. decembra v Sobášnom paláci v Bytči. Dohodli sa na tom v stredu dosluhujúci predseda ŽSK Juraj Blanár a novozvolená predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

"Je po voľbách, skončila sa politická súťaž a ja chcem pogratulovať budúcej pani predsedníčke za to, že získala väčšiu podporu ako ja vo voľbách. Som veľmi rád, že prijala moje pozvanie na stretnutie. Pozval som ju preto, aby som ju informoval o ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva ŽSK, ktoré sa uskutoční 4. decembra o 10.00 hodine tradične v Sobášnom paláci v Bytči," skonštatoval Blanár.

Ako dodal, s novou predsedníčkou ŽSK sa dohodli, akým spôsobom budú spoluorganizovať zasadnutie nového zastupiteľstva. "Z dnešného stretnutia mám veľmi dobrý pocit a som rád, že sme sa zhodli, že takýmto spôsobom by sa mala udržiavať politická kultúra," zdôraznil Blanár.

Jurinová ocenila korektnú kampaň a fakt, že hneď po ohlásení výsledkov jej Blanár zatelefonoval a zablahoželal. "Beriem to ako taký krok možno k tej budúcej spolupráci v rámci pôsobnosti, ktorá ma teraz čaká," povedala nová predsedníčka ŽSK.

Prvým krokom v novej funkcii bude podľa nej zriadenie fondu na podporu rodín v životnej kríze. "Predpokladám, že všetci viete, čo bolo témou predvolebnej kampane, takže prioritou bude aj oblasť ciest a oblasť zdravotníctva," doplnila Jurinová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.