Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2017, 11:22 Aktualizované dňa 06.11.2017 o 12:00

Nové zistenia v kauze okolo Kisku. Za únik informácií môže jednotlivec

Nebolo to spôsobené systémovou chybou finančnej správy, vyhlásil Imrecze.

Prezident Andrej Kiska
Zdroj: TASR/M. Kapusta

V prípade únikov daňových informácií o prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi zlyhal jednotlivec. Nebolo to spôsobené systémovou chybou Finančnej správy. Uviedol to prezident Finančnej správy SR František Imrecze.

Rovnako to bolo podľa Imreczeho aj pri úniku spisov z daňovej kontroly firmy ministra hospodárstva Petra Žigu. Zároveň označil za "nepríjemné", že sa takéto veci na finančnej správe dejú.

Informoval, že daniari mali veľmi rýchlo vyselektovaný úzky okruh ľudí, ktorí sa cez informačné systémy pozreli na spisy prezidenta. "Identicky sme postupovali pri vyšetrovaní v prípade ministra Petra Žigu. Rovnako máme identifikovaný úzky okruh ľudí, čo sa týka systémov," doplnil Imrecze.

"Nie je to systémová chyba vo finančnej správe," vyhlásil Imrecze s tým, že ide "definitívne" o zlyhanie jednotlivca. Pripustil politickú motiváciu. 

V prípade prezidenta bolo podľa neho podané trestné oznámenie, podané má byť aj v prípade Žigu.

"Stále som presvedčený o tom, že 99 % ľudí finančnej správy si plní svoje povinnosti korektne a rešpektuje daňové tajomstvo. Naozaj sa tu bavíme o zlyhaní jednotlivca. Urobíme všetko pre to, aby sme ho vyšetrili. Robí sa to veľmi ťažko, pokiaľ je to fyzický únik, že si niekto niečo skopíruje a niekomu to odovzdá," dodal Imrecze.

Prezident Andrej Kiska hovorí o kauze svojej firmy KTAG:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.