Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2017, 00:00

Politickí lídri reagovali na výsledky volieb v HNtelevízii

Politickí lídri reagovali na výsledky volieb v HNtelevízii
Zdroj: Marek Kmeť

Zatiaľ čo opozícia berie výsledky župných volieb ako veľkú porážku Smeru, koalícia je v hodnotení zdržanlivejšia. Podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič však vyhlásil, že ak v tomto trende nechcú pokračovať, musia urobiť viaceré výrazné zmeny. HN prinášajú reakcie politických strán.

Béla Bugár (predseda Mosta-Híd)
Tieto voľby ukázali minimálne to, že spájanie politických strán funguje tak ako aj protivládne zoskupenie. Opozícia ešte nikdy nemala toľko šéfov Vyšších územných celkov ako teraz, otázkou však je, ako to dokážu využiť. Strašenia kvôli jednokolovým voľbám, ktoré sme dostávala zo strany opozície, nakoniec práve opozícii pomohli. Práve toto rozhodnutie mať jednokolové voľby možno zmobilizovalo občanov. Čo je však najdôležitejšie, kotlebovci utrpeli porážku. Čo sa týka našich kandidátov, tak tam, kde sme sa ako vládna koalícia spojili, nám to vyšlo, kde sme sa nespojili, tam to nevyšlo. Výsledky župných volieb však podľa mňa nie sú a nemôžu byť predpoveďou výsledkov parlamentných volieb.


Richard Sulík (predseda SaS)
V župných voľbách sme porazili Smer, čo je dôležitým signálom najmä vo vzťahu k parlamentným voľbám a teraz máme dva roky na to, aby sme ukázali, že vieme župy spravovať správne a čestne, a tak budeme aj od roku 2020 viesť Slovensko. Volebné výsledky sú indikátorom toho, aká nálada medzi ľuďmi vládne, ukázali, že si už zúfalo želajú zmenu. Pravicové strany aj napriek akýmkoľvek osobným vzťahom dokázali spolupracovať a dať sa dokopy, čo volič ocenil. Zaujímavosťou sú aj predvolebné p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.