Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2017, 18:30

Boris Kollár: Pravica nás teraz nepotrebovala. Keď však získame 12 percent, bez nás vládu neurobia

Strana Sme rodina nebude podľa jej šéfa obchodovať s ostatnými len preto, aby mala piatich až desiatich poslancov na spoločnej kandidátke

Vo voľbách do orgánov regionálnych samospráv žiadna zo strán nepotrebovala, aby sa k nej pripojila strana Sme rodina. Pri nasledujúcich parlamentných voľbách ju však podľa lídra strany Borisa Kollára budú potrebovať. Uviedol to vo videu, ktoré zdieľal na svojom účte na sociálnej sieti Facebook.

"Veľa ľudí sa nás pýtalo, prečo sme sa nedali do spolku s pravicovými stranami. Oni nás teraz nepotrebovali. Keby sme sa k nim teraz pridali, museli by sme sa im prispôsobiť. Tým pádom by sme nemohli naplniť nič z toho, čo sme ľuďom sľúbili, lebo by sme boli len taký prílepok," povedal vo videu.

Doplnil, že strana nebude obchodovať s ostatnými len preto, aby mala piatich až desiatich poslancov na spoločnej kandidátke. "Pritom by som nemohol splniť to, čo som sľúbil. To neurobím," vyhlásil Kollár.

"Som presvedčený, že už o dva roky, keď budú voľby, získame dôveru desať možno 12 percent a vtedy žiadnu vládu bez nás neurobia. V tom prípade sa už nebudeme musieť prispôsobovať my im, ale oni nám," povedal.

Ako poznamenal, keď budú chcieť vládu postaviť, budú musieť za stranou Sme rodina prísť a vyjednávať s ňou. "Vtedy jasne povieme, že toto sú veci, ktoré chceme, aby boli v prospech ľudí, v prospech toho, čo ste nám povedali, že vás najviac trápi. Aby sme mohli za vás zabojovať a zmeniť systém," povedal. Zároveň zdôraznil, že strana nemá za sebou žiadnych oligarchov ani kauzy, ktoré si ťahá z minulých období.

Kollár poďakoval všetkým ľuďom, ktorí prišli voliť, predovšetkým tým, ktorí dali hlas kandidátom jeho strany.

Boris Kollár vystúpil v povolebnom štúdiu HNtelevízie. Pozrite si celý záznam z relácie:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.