Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2017, 03:52

Raši po prekvapujúcej prehre: Som plný negatívnych emócií, prehra je aj osobná

Kandidát Smeru na košického župana tvrdí, že jeho tím urobil pre víťazstvo maximum.

Raši po prekvapujúcej prehre: Som plný negatívnych emócií, prehra je aj osobná
Zdroj: TASR/František Iván

Neúspešný kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Richard Raši (Smer-SD) sa po zverejnení výsledkov poďakoval všetkým, ktorí mu pomáhali s predvolebnou kampaňou, ako aj tým, ktorí mu dali svoj hlas.

"Urobili sme maximum, čo sa dalo, navštívili sme všetko, čo sa dalo, a napriek tomu to nevyšlo, aj keď prieskumy boli pozitívne. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pomáhali, všetkým ľuďom, ktorí mi dali hlas a zároveň poblahoželať víťazovi k víťazstvu. Je to určite pre mňa, aj pre celý tím sklamanie, ale taký je život a nič s tým teraz nedokážeme urobiť," uviedol Raši.

Dôvody, prečo neuspel, nepozná. "Neviem, čím to je. Možno si spomínate, že keď bol posledný prieskum zverejnený v televízii, tak predpokladaná účasť ľuďmi, ktorí sa v ňom vyjadrili, bola 40 alebo 44 percent. Čiže zjavne tí voliči, ktorí sa vyjadrili v prieskume v prospech mňa, tak bohužiaľ na voľby nedošli. Určite to bude zanalyzované ľuďmi, ktorí sa tomu rozumejú a mrzí ma to, ale je to holá realita, s ktorou sa budeme musieť všetci vysporiadať," skonštatoval Raši.

Na otázku, či sa bude o rok uchádzať o post primátora odpovedal, že sa musí najprv vyspať a vysporiadať s výsledkom týchto volieb. "Čo bude o rok, to nikto netuší," povedal.

Nový predseda KSK to podľa Rašiho nebude mať vzhľadom na zloženie zastupiteľstva ľahké.

Ako ďalej uviedol, predpokladá, že jeho prehra nebola očakávaná a rovnako niečo iné sa predpokladalo najmä v Prešovskom kraji.

"Naozaj som plný smutných emócií a bude sa to musieť celé prebrať, hlavne sa bude musieť vyhodnotiť, čo všetko bolo príčinou, či to bola voľba 'anti Smer-SD', alebo sa dobre zorganizovali a zvládli mobilizáciu, alebo či to bola chyba jednotlivých kandidátov, aj to je možné. Určite tá miera prehry je aj osobná. Keby som vedel, čo je dôvodom, tak to odstránim, aby to nedopadlo tak, ako to dopadlo," dodal Raši.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.