Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2017, 02:26

Hlinov človek, ktorý sa postaral o malý zázrak. Kto je Milan Majerský?

Milan Majerský vystrieda Petra Chudíka na poste šéfa prešovskej župy,

Od poslanca mestského zastupiteľstva v Levoči, cez poslanca prešovského kraja po primátora Levoče. A onedlho aj šéfom celej prešovskej župy, na čele ktorej vystrieda Petra Chudíka, ktorý pôsobí aj ako poslanec Smeru. Tak by sa v kocke dala zhrnúť politická kariéra Milana Majerského.

Na post šéfa Prešovského samosprávneho kraja ho navrhlo Kresťanskodemokratické hnutie, ktorého je podpredsedom. Jeho kandidatúru podporovali aj stany SaS, OĽaNO a NOVA.

Majerský bol pred voľbami outsiderom, hovorili o tom prieskumy aj kurzy bookmakerov. Veril mu však jeho stranícky šéf Alojz Hlina. "V Prešove sme blízko. Pokiaľ v Prešove budú voliť ľudia, ktorí chcú voliť a nie tí, ktorí idú voliť za škatuľku cigariet,“ povedal Hlina ešte v septembri.

Podpora turizmu i cyklistiky

Ako župan chce oživiť hospodárstvo a zamestnanosť v regióne, ktorý sa roky borí s vysokou nezamestnanosťou, na východ Slovenska chce dotiahnuť investorov. Pomocnú ruku chce podať aj Rómom, ktorým chce v spolupráci s viacerými štátnymi úradmi pomôcť pri hľadaní práce.

Okrem investorov chce Majerský do prešovskej župy pritiahnuť aj turistov. Má v pláne podporovať rozvoj kúpeľníctva a hľadať nových leteckých dopravcov.

V Prešovskom kraji leží letisko v meste Poprad. Mimo lepšieho využitia železničnej siete chce vybudovať cyklotrasy a cykloturistike pomôcť vytvorením systému bike-sharing.

Slabá infraštruktúra

Boľačkou celého regiónu je dlhodobo nevyhovujúca infraštruktúra, Majerský chce urýchliť výstavbu severného a južného obchvatu Prešova a rýchlostné cesty z Prešova do Svidníka a Sniny.

V pláne má tiež podporu športu a zvýšenie kvality sociálnych a zdravotníckych zariadeniach.

Narodil sa v roku 1971 v Levoči, neskôr pôsobil na miestnom gymnáziu. Je ženatý a má dve deti

Kariéra v kocke

  • 1998 - poslanec mestského zastupiteľstva v meste Levoča (tri volebné obdobia)
  • 2009 - poslanec Prešovského samosprávneho kraja
  • 2014 - primátor mesta Levoča
  • 2017 - župan Prešovského samosprávneho kraja

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.