Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2017, 20:08

Komisie musia zvesiť zoznamy odstúpených kandidátov. Takúto informáciu dostali v Banskej Bystrici

Neznáme osoby kontaktovali komisie v obvode Banská Bystrica.

Komisie musia zvesiť zoznamy odstúpených kandidátov. Takúto informáciu dostali v Banskej Bystrici
Zdroj: TASR

Na predsedov niekoľkých banskobystrických okrskov sa buď osobne alebo esemeskami obrátili ľudia, ktorí ich presviedčali, že oznámenie o vzdaní sa kandidatúry šiestich kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré má visieť za paravánom pri hlasovaní voličov, musia stiahnuť.

Predstavili sa rôzne. Túto informáciu TASR potvrdili aj kompetentní z Mestského úradu v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje sobotňajšie voľby do vyšších územných celkov. Predsedovia spomínaných okrskov sa totiž na nich okamžite obrátili a overovali, či oznámenia majú zvesiť.

Ako pre TASR reagoval Peter Jakubec, vedúci organizačného oddelenia magistrátu, okrskové volebné komisie sa riadia ich pokynmi, respektíve odporúčaním ministerstva vnútra, že za paravánmi vo volebných miestnostiach majú byť tieto oznámenia zverejnené. V tomto zmysle a v týchto chvíľach na to upozorňujú okrskové volebné komisie.

Podľa posledných informácií sa tak má diať aj v Brezne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.