04.11.2017, 13:24 Aktualizované dňa 04.11.2017 o 17:25

V Brezne odfotili člena komisie v mikine ĽSNS

Prípad by mal podľa Eduarda Bárányho riešiť aj predseda danej komisie, v ktorej osoba v mikine sedí.

V Brezne odfotili člena komisie v mikine ĽSNS
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán riešila od rána už desiatky podnetov, na stole má ďalšie. Väčšina z nich sa týka porušenia volebného moratória.

"Týkajú sa uverejňovania článkov v magazínoch, časopisoch, distribuovania týchto časopisov do schránok, uverejňovania blogov na verejných portáloch," uviedla zapisovateľka štátnej volebnej komisie Eva Chmelová.

Štátna komisia sa zaoberala aj prípadom člena okrskovej komisie v Brezne, ktorý sedel vo volebnej miestnosti v mikine s logom kandidujúcej strany. Člena upozornili a ten si mikinu vyzliekol. "Protiprávny stav sa odstránil," vysvetlila Chmelová. Zatiaľ nie je jasné, či bude tento člen pokutovaný.

Stredoškolský učiteľ a občiansky aktivista Juraj Smatana, ktorý kandiduje za župného poslanca v Trenčianskom kraji, na sociálnej sieti Facebook tvrdí, že ide o "jasné porušenie volebného zákona."

Štátna komisia dostala aj informáciu o tom, že v Stupave pred volebnou miestnosťou zbierali podpisy pod petíciu proti hazardu. Zberateľom podpisov odporučili, aby sa vzdialili od volebnej miestnosti, keďže člen petičného výboru je kandidát v krajských voľbách.

"Žiadna osoba by nemala propagovať kandidáta alebo politickú stranu v blízkosti volebnej miestnosti," doplnila Chmelová. Podpisy sa podľa jej slov zbierať môžu, ale členom petičného výboru nesmie byť kandidát a ani on sám nesmie tieto podpisy zbierať.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.