Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2017, 09:25

Dopravný podnik v Bratislave varuje pred podvodníkmi. Manipulujú s automatmi a okrádajú cestujúcich

Podvodníci upchávajú podľa podniku na multifunkčných automatoch výdajný otvor na mince predmetmi, ktoré zabraňujú, aby cestujúcemu automat výdavok vyplatil.

Automat na lístky
Zdroj: TASR/M. Kapusta

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zaznamenal problémy s podvodníkmi manipulujúcimi s výdajným miestom multifunkčných automatov.

Obohatiť sa chcú totiž na cestujúcich, ktorí si kupujú za hotovosť cestovné lístky. Upozorňuje na to DPB na svojom webe.

Podvodníci upchávajú podľa podniku na multifunkčných automatoch výdajný otvor na mince predmetmi, ktoré zabraňujú, aby cestujúcemu automat výdavok vyplatil.

"Tí cestujúci, ktorí si to nevšimnú, svoj výdavok naspäť nedostanú. V domnienke, že im ho automat nevrátil, opustia priestor pri automate a výdavok si vezmú podvodníci," priblížil DPB.

Ten spolu so servisnou spoločnosťou, ktorá sa o multifunkčné automaty stará už testuje riešenia, ktoré by mali zabrániť fyzickému zablokovaniu otvoru na výdavok mincí.

"DPB apeluje na zvýšenú pozornosť cestujúcej verejnosti, aby pri výdavku v automate vždy skontrolovali, či otvor nie je fyzicky upchatý a vzali si svoju vrátenú hotovosť," uviedol podnik.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.