Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2017, 11:39

Železničná doprava je obnovená takmer na celom území s výnimkou Tatier

Na Štrbské pleso jazdia autobusy, situáciu však komplikuje poľadovica.

Železničná doprava je obnovená takmer na celom území s výnimkou Tatier
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Osobná železničná doprava je na Slovensku po nedeľnom (29. 10.) zhoršení počasia podľa Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) už stabilizovaná a postupne sa obnovila na celom území Slovenska. Výnimkou je trať Pohronská Polhora - Tisovec, kde sa podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča čaká na odstránenie spadnutého stromu.

Zároveň trvá prerušenie dopravy aj do a z Štrbského Plesa. "Vlaky sú nahradené autobusmi," uviedol Kováč. Náhradná autobusová doprava tak premáva na úseku Starý Smokovec – Štrbské Pleso a späť. "Autobusy boli nasadené aj namiesto zubačky zo Štrby na Štrbské Pleso a späť, avšak vzhľadom na silnú poľadovicu premávajú nepravidelne a s ťažkosťami," opísal hovorca.

Výrazné meškania majú podľa ZSSK najmä nočné vlaky a vlaky smerujúce z a do Českej republiky. Napríklad EuroNight (EN) vlak Metropol, ktorý premáva z Berlína cez Bratislavu do Budapešti, mešká približne 130 minút. Tiež EN vlak Bohemia z Prahy cez Žilinu do Humenného mešká 105 minút a EuroCity vlak Jan Jesenius z Budapešti cez Bratislavu do Prahy mešká 30 minút.

V prípade vnútroštátnych vlakov zaznamenáva meškanie približne 180 minút rýchlik Poľana, ktorý o 21.27 h vyrážal z Prešova a smeruje do Bratislavy, rýchlik Ipeľ s odchodom o 7.13 h zo Zvolena smerujúci do Košíc má meškanie 35 minút a rýchlik Tajov na trase Banská Bystrica (6.35 h) - Bratislava (9.59 h) zaznamenal meškanie 30 minút.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.