Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2017, 10:55

Exekúcia Majáka nádeje, kde bol riaditeľom Pavol Rusko, bola zastavená

Bývalý šéf Markízy čelí ďalšiemu škandálu. Má ísť o Maják nádeje, kde bol generálnym riaditeľom.

Exekúcia na centrum Maják nádeje, bola zastavená. Oznámil to dnes starosta bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík.

Do tejto kauzy je zapletený bývalý riaditeľ Markízy Pavol Rusko, ktorý bol minulý týždeň vzatý do väzby pre obvinenie z objednania vraždy bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej.

V piatok 27. októbra bolo právoplatne vyznačené uznesenie Okresného súdu Bratislava 1, ktorým zastavil exekúciu na Maják nádeje," povedal Števčík. Súd tak vyhovel návrhu likvidátora, ktorým bolo Staré Mesto.  

Podľa starostu zo strany vtedajšieho riaditeľa Pavla Ruska došlo k opakovanému porušenia zákona o neziskových organizáciách. Števčík poukázal okrem Ruska aj na podnikateľa Mariana Kočnera.

"Dá sa povedať, že Maják nádeje je zachránený pred Ruskom a Kočnerom. Tento pokus im nevyšiel," skonštatoval Števčík.

Mestská časť Staré Mesto sa dozvedela o tom, že veľká časť majetku Majáku nádeje, kde je mestská časť spoluzakladateľom, sa vedie exekúcia až v lete minulého roka v prospech pre nás neznámej spoločnosti. Keď sme začali pátrať, tak sme zistili, že exekučným titulom bola notárska zápisnica, v ktorej došlo k uznaniu dlhu vo výške 600-tisíc," povedal advokát Jaroslav Pilát.

Tento dlh spôsobilo konanie bývalého riaditeľa Pavla Ruska.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.