Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2017, 15:00 Aktualizované dňa 29.10.2017 o 16:47

Smer podporuje v župných voľbách Ftáčnika. Glváč poslal interný list členom strany

Milan Ftáčnik tvrdí, že o podpore zo strany Smer s nikým nerokoval.

Milan Ftáčnik
Zdroj: TASR/M. Baumann

Strana Smer-SD podporuje v župných voľbách Milana Ftáčnika. Vyplýva to z interného listu, ktorý poslal šéf poslaneckého klubu Smeru Martin Glváč.

Informáciu priniesol Denník N.

List, ktorý prišiel týždeň pred župnými voľbami, je určený len pre členov a sympatizantov strany, Glváč v ňom vyzýva, aby ľudia podporili bývalého primátora.

Dôvodom bolo uznesenie straníckych orgánov a spôsob bol zvolený z dôvodu , aby neobťažovalo naše stanovisko iných voličov. Domnievame sa, že ide o adresnú komunikáciu, ktorá je logickým vyústením veľmi bezpohlavnej kampane všetkých kandidátov na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja," vysvetlil pre HNonline Glváč.

​Ftáčnik tvrdí, že o liste nevedel a dozvedel sa o ňom až dnes.

Podľa svojich slov o podpore zo strany Smeru s nikým nerokoval. „Stále platí, že kandidujem ako nezávislý kandidát, so stranou Smer som o podpore nerokoval," povedal v reakcii pre HNonline.

Ftáčnik dodal, že tento list vníma tak, že prišiel dovnútra strany.

"Bol určený členom a sympatizantom strany. Predpokladám, že preto, aby si našli kandidáta s najlepším programom a je naich koho si vyberú," dodal Ftáčnik.

Tvrdí, že si váži podporu zo strany voličov Smeru rovnako ako napríklad podporu od voličov SaS.

Bývalý primátor Bratislavy ešte pred pár dňami v rozhovore v HNtelevízii vyhlásil, že nechce mať žiadne záväzky voči politickým stranám.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.