Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2017, 09:45 Aktualizované dňa 27.10.2017 o 10:16

Kňažko vyhral súd s Bašternákom. Podnikateľ mu musí zaplatiť 55-tisíc eur

Dôvodom súdneho sporu bol fakt, že podľa herca jeho sused nezabezpečil svoju stavebnú jamu, čo viedlo k poškodeniu jeho obydlia.

Kňažko vyhral súd s Bašternákom. Podnikateľ mu musí zaplatiť 55-tisíc eur
Zdroj: HNtelevízia

Známy herec a bývalý minister kultúry Milan Kňažko vyhral súdny spor s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. Súd nariadil Bašternákovi zaplatiť 55-tisíc eur za škodu spôsobenú pri stavbe luxusnej vily na Slavíne.

Keďže som bol úspešný, nemôžem povedať že som nespokojný. Niekoľkonásobne som Bašternáka upozorňoval. Okrem toho postavil mnoho domov so svojimi firmami. Ani jednu nepostavil v súlade so zákonom, mal kontakty na viacerých miestach," odpovedal Kňažko po skončení súdu portálu aktuality.sk.

​Podľa neho mal Bašternák politické známosti na krajskom súde. "A tie spôsobili, že bol nedotknuteľný. Na moje požiadavky reagoval vždy arogantne," dodal Kňažko.

Dôvodom súdneho sporu je fakt, že podľa herca jeho sused nezabezpečil svoju stavebnú jamu, čo viedlo k poškodeniu jeho obydlia. Herec argumentuje tým, že si v noci 7. februára 2009 našiel popraskané obklady, steny, zrkadlo v kúpeľni.

Bašternák ani jeho právnička na vyhlásenie rozsudku Okresného súdu (OS) Bratislava I neprišli. Kňažko si ho vypočul spolu so svojím právnym zástupcom Petrom Vačokom.

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, Bašternák sa môže odvolať.

Pozrite si rozhovor s Milanom Kňažkom, v ktorom sa vyjadril aj k sporu s Ladislavom Bašternákom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.