Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2017, 22:35

Noviny ĽSNS môžu urážať národnostné cítenie. Pošta ich odmietla roznášať

Slovenská pošta kotlebovcom odmietla roznášať letáky na celom Slovensku.

Noviny ĽSNS môžu urážať národnostné cítenie. Pošta ich odmietla roznášať
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Slovenská pošta odmieta roznášať predvolebné noviny kotlebovcov v obciach v Nitrianskom kraji, sťažuje sa na Facebooku kandidát na nitrianskeho župana a podpredseda ĽSNS Milan Uhrík.

To sa však mýli. Slovenská pošta totiž kotlebovcom odmietla roznášať letáky po celom Slovensku. 

„Na základe posúdenia letáka politickej strany Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko, Slovenská pošta dňa 24.10.2017 vydala rozhodnutie, aby pošty uvedený leták neprijímali a v prípade, že ho medzičasom prijali, aby s okamžitou platnosťou zastavili jeho doručovanie,“ povedala hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková pre Aktuality.sk, ktoré o tom informujú.

Obsah novín ĽSNS „môže urážať národnostné a náboženské cítenie a zároveň môže diskriminovať osoby na základe rasy a sociálneho pôvodu,“ tvrdí Macková.

Pošta argumentuje, že má zodpovednosť za obsah letákov, ktoré rozširuje, a preto jej hrozí riziko súdnych sporov. Na základe toho si vyhradzuje právo niektoré materiály neprijať či nedoručiť.

Uhrík hovorí o novodobej cenzúre na pomoc pri roznášaní letákov vyzýva dobrovoľníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.