26.10.2017, 00:00

Lekári zatlačili na Dôveru, problém sú percentá

Zmluvy stále nie sú uzatvorené.

Snímka: Poisťovňa Dôvera
Zdroj: Poisťovňa Dôvera

Vyhlásenia o dohode medzi Zväzom ambulantných poskytovateľov a súkromnou zdravotnou poisťovňou Dôvera zo začiatku mesiaca mohli byť predčasné. Aj napriek tomu, že lekári vtedy po rokovaniach avizovali podpísanie zmlúv, stále sa tak nestalo. Na utorkovom stretnutí sa dozvedeli, že prisľúbené päťpercentné zvýšenie od poisťovne nebude celoplošné. „V návrhu cenových podmienok, ktoré predstavili, ho totiž definujú ako priemerné,“ uviedol predseda zväzu Marián Kollár. Znamená to, že za niektoré výkony by navyše dostali menej, za iné viac. Tie lepšie ohodnotené pritom mali byť také, ktoré niektorí lekári robia minimálne, čiže ambulancie by tým stratili. Dôvera však vzápätí poslala novú ponuku, čo lekári pripisujú aj medializácii a usporiadaniu tlačovej konferencie.

Pacientov ošetrujú aj bez zmlúv
Kollár sa zatiaľ nevyjadril, či novú ponuku prijmú, podľa lekárov však vyzerá lepšie ako tá, ktorú predložili na rokovaní v utorok. O tom, či zmluvy podpíšu, mali rokovať včera v podvečerných hodinách. Do uzávierky sa však nedohodli. Pacienti by sa však zatiaľ nemali ničoho obávať. Dôvera totiž dala prísľub, že kým sa s lekármi nedohodne, bude im aj naďalej hradiť všetky vyšetrenia svojich poistencov.

Samotná Dôvera reagovala, že ju mrzí, že do rokovaní je opäť vťahovaná verejnosť. Tvrdia, že zväzu predložili návrh na

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.