Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2017, 13:25

Rybníček stranu nezaloží. Na Tosku nedokáže od ľudí získať dostatok financií

Do inej politickej strany primátor Trenčína vstupovať neplánuje.

Rybníček stranu nezaloží. Na Tosku nedokáže od ľudí získať dostatok financií
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Strana Toska nevznikne. Primátor Trenčína Richard Rybníček stranu nezaloží, pretože nemá peniaze. Dôvodom, ktorý vysvetlil v rozhovore pre Týždeň, je, že "Slováci nie sú pripravení financovať politickú stranu systémom fundraisingu."

Rybníček tvrdí, že nedokáže od ľudí vyzbierať toľko finančných prostriedkov, aby bez problémov mohol stranu "riadiť a rozvíjať." "Ešte sa môžete spojiť s niekým mocným, kto peniaze má, ale to je presne tá konštrukcia, ktorá je od začiatku do konca odsúdená na zánik," dodal.

Podľa neho sú od "mocných skupín" na Slovensku finančne nezávislé len strany SaS, OĽaNO a "asi sčasti aj KDH".

Do inej politickej strany vstupovať neplánuje. "Lebo viem, že by sa uspokojili s tým, že som člen strany, že majú moju tvár, ale málo by ma počúvali v rámci môjho obsahu," vyhlásil s tým, že decentralizácia verejnej správy, ktorú chce presadiť, pre súčasných politikov nie je dôležitou témou.

Rybníček oznámil, že chce založiť politickú stranu v marci 2016. V krajine chcel presadiť zásadné zmeny. Konkrétne zmenu volebného systému, územnoprávneho členenia či zriadenie špeciálneho ministerstva pre rómsku otázku.

Pozrite si aj Rybníčkovu tlačovku z októbra 2016, na ktorej predstavil víziu strany Toska:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.