20.10.2017, 00:00

Matovičovci pod tlakom Danka chystajú zmeny. Robia to v tichosti

Už v novembri chce predseda parlamentu Andrej Danko predložiť do parlamentu novelu zákona, ktorá určí aj minimálny počet členov.

Igor Matovič a Andrej Danko
Zdroj: TASR/M. Baumann

Definitívne sa otvárajú prijímaniu nových ľudí. Hnutie OĽaNO Igora Matoviča to potvrdzuje nielen náborovou kampaňou nových členov, ktorú začalo v lete, ale podľa informácií HN intenzívne pracuje aj na zmene svojich stanov. Dokument však budú finalizovať až po župných voľbách.


Príprava na Danka
Oficiálne o zmene stanov zatiaľ odmietajú hovoriť. „Možné úpravy považujeme za internú záležitosť, ktorú nebudeme komentovať pred konkurenciou, keďže zo strany vládnej moci vidíme dlhodobé snahy o likvidáciu demokratickej opozície,“ odkázali.


Na otvorenie OĽaNO pritlačí aj chystaná novela o politických stranách z dielne predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka. Ten okrem iného navrhuje stanoviť aj minimálny počet členov. V súčasnosti sa pracuje s variantom 300 alebo 500 straníkov a zákon chcú národniari dostať do parlamentu už v novembri. OĽaNO pripustilo, že zákon je namierený proti nim. „SNS aj Smer majú pomerne veľa členov, no aj tak napáchali na Slovensku veľké škody, čo je jasným dôkazom, že problémom politických strán nie je počet členov, ale ziskuchtivosť ľudí vo vedení strán,“ hovoria Obyčajní, no nechcú zostať zaskočení.


Už v lete cez sociálnu sieť Facebook, internetovú stránku, ale aj stranícke noviny vyzývali ľudí, aby sa k nim pridali, a to ako riadni členovia, aktívni dobrovoľníci alebo registrovaní sympatizanti. Koľko ľudí tak

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.