19.10.2017, 20:41 Aktualizované dňa 19.10.2017 o 22:26

V Nitrianskom kraji Greššo výrazne zaostáva za kandidátom koalície: Počkám si na vlastný prieskum

Agentúra AKO zverejnila prvé prieskumy v štyroch krajoch k župným voľbám.

Dlhoočakávaný prieskum v Nitrianskom kraji ovládol súčasný župan a kandidát koalície Milan Belica. V prieskume agentúry ako získal 38,9 percenta.

Na druhom mieste skončil Peter Oremus 19,3 percenta a tretí je známy herec Ján Greššo 17,9 percenta. Kandidát ĽS NS Milan Uhrík získal iba 9,4 percenta a je na štvrtom mieste. Práve Uhríkova kandidatúra vyvolávala veľké politické diskusie.

​Koalícia sa obávala nárastu extrémizmu v tomto kraji podobne ako v tom banskobystrickom. Veľkú tému spustil pred pár dňami šéf parlamentu Andrej Danko, ktorý vyzval Jána Grešša, aby odstúpil a podporil Belicu.

Greššo si od šéfa SNS vyžiadal na prieskum 5-tisíc eur, Danko mu ich v pondelok poslal na transparentný účet. Prieskum, ktorý zadal kandidát pravice Greššo bude zverejnený v piatok poobede.

Dnes poobede budeme mať vlastný prieskum, potom sa rozhodneme, ako budeme pokračovať," komentoval pre HNonline Greššo.

V Trnavskom kraji vyhral Tibor Mikuš so 40,8 percentami, pred poslancom OĽaNO Jozefom Viskupičom, ktorý má 30,5 percenta.

V Košickom kraji vedie poslanec Smeru Richard Raši, ktorý má bezmála 45 percent, v Trenčianskom kraji jednoznačne dominuje Jaroslav Baška takmer so 60 percentami.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.