Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2017, 15:21

Hodina otázok väčšinu poslancov nezaujímala, popoludní už do práce neprišli

Na Hodine otázok chýbala aj väčšina členov vlády.

Hodina otázok väčšinu poslancov nezaujímala, popoludní už do práce neprišli
Zdroj: Peter Mayer

Hodina otázok, na ktorej poslanci Národnej rady SR spovedajú ministrov, zákonodarcov nezaujímala. Odpovede členov vlády na položené otázky, si prišlo vypočuť len asi 20 poslancov. Hoci zvyčajne nestačí na zodpovedanie otázok ani celých 60 minút, tentoraz Hodina otázok trvala približne polhodinu.

Zákonodarcovia sa z rokovania vytratili po hlasovaní, ktoré bolo o 11. h. Po prestávke sa už väčšina z nich do pléna nevrátila, hoci schôdza ešte pokračovala. Na programe však už bola iba Hodina otázok a interpelácie. Nimi sa skončila 21. schôdza parlamentu, ktorá trvala sedem dní.

Na Hodine otázok chýbala aj väčšina členov vlády. Svoju neúčasť ospravedlnili. Chýbal aj premiér Robert Fico, ktorý je na zahraničnej ceste. Na otázky smerujúce na neho, odpovedal vicepremiér Peter Pellegrini (obaja Smer-SD).

Poslancom pripomenul bratislavský spotrebiteľský summit, na ktorom sa hovorilo o dvojakej kvalite potravín. Pellegrini zopakoval, že nechceme byť občanmi druhej kategórie. "Urobíme všetko pre to, aby sa neférové praktiky z vnútorného trhu EÚ vytratili," zdôraznil.

Najbližšie sa poslanci v parlamente zídu na riadnej schôdzi, ktorá sa začne 28. novembra. Okrem iného tam definitívne rozhodnú o novele zákona o sociálnych službách. Parlament odložil hlasovanie pre veľké množstvo pozmeňujúcich návrhov.

Právnou normou sa má zmeniť financovanie sociálnych služieb podľa stupňa odkázanosti. Novelou zákona sa má tiež zvýšiť povinný zostatok z príjmu prijímateľa sociálnej služby z doterajšej výšky najmenej 1,4-násobku sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu na 1,65-násobok sumy životného minima.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.