Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2017, 11:26 Aktualizované dňa 19.10.2017 o 13:02

„Ide o úplne vymyslený súdny spor." Matovičovci reagovali na ďalšiu miliónovú odmenu od štátnej firmy

Poslanci OĽaNO reagovali na odmenu takmer osem miliónov eur pre ďalšieho právnika, ktorú udelila firma MH Manažment.

„Ide o úplne vymyslený súdny spor." Matovičovci reagovali na ďalšiu miliónovú odmenu od štátnej firmy
Zdroj: TASR/M. Baumann

Ide odmenu za úplne vymyslený súdny spor," reagoval poslanec OĽaNO Gábor Grendel na prípad ďalšej miliónovej odmeny pre advokáta.

Matovičovci na brífingu hovorili o medializovanom prípade, kedy spoločnosť MH Manažment podpísala zmluvu na odmenu takmer osem miliónov eur pre právnickú kanceláriu Dvorecký a partneri.

​Táto firma je totiž podľa neho právnym nástupcom spoločnosti Port Service. Túto firmu Fond národného majetku v roku 2002 pre nesplnenie podmienok vylúčil zo súťaže o privatizáciu podniku Slovenská plavba a prístavy.

Port Service následne zažaloval Slovensko o 60 miliónov eur za ušlý zisk.

Najvyšší súd SR v decembri minulého roka však definitívne potvrdil, že žalobca nepreukázal ním žalovaný nárok. "Jednoducho povedané, ak raz niekto nesplní podmienky súťaže, nemôže sa čudovať, že ho vylúčia zo súťaže a už vôbec si nemá nárokovať odškodné," opísal Grendel.

Advokátskej kancelárii Dvorecký & Partneri, s.r.o., sa vyplatila podielová odmena vo výške 10,2 % z hodnoty sporu. Potvrdila to pre TASR Scarlett Filipovičová zo štátnej spoločnosti MH Manažment v reakcii na stredajšiu kritiku opozičného poslanca Gábora Grendela (OĽaNO) počas rozpravy v Národnej rade (NR) SR.

Advokátska kancelária Dvorecký & Partneri zastupovala podľa Filipovičovej MH Manažment v konaní pred Najvyšším súdom (NS) SR ako odvolacom súde v spore, v ktorom žalobca SONMAZI INVEST LIMITED požadoval náhradu škody s príslušenstvom v celkovej výške približne 64,5 milióna eur.

"Advokátskej kancelárii bola na základe úspešnosti v konaní vyplatená podielová odmena vo výške 10,2 % v zmysle zmluvy o poskytovaní právnych služieb uzavretej s Fondom národného majetku (FNM) SR zo dňa 3. februára 2015, čo predstavuje sumu 6.575.708 eur bez DPH," doplnila Filipovičová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.