Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2017, 08:50 Aktualizované dňa 19.10.2017 o 11:14

Kaliňák vypovedal na súde ku kauze Rybanič: Išlo o politickú objednávku

Na mieste sú policajti a pyrotechnici, v budove sa nikto nenachádza.

V bratislavskej Petržalke evakuovali budovu súdu, kde sa mal o 9.00 hod. uskutočniť súd s asistentom poslanca SaS Filipom Rybaničom. Anonym tam nahlásil bombu.

Na mieste boli policajti a pyrotechnici. Pojednávanie sa začalo s vyše polhodinovým oneskorením, na súd prišiel vypovedať aj minister vnútra Robert Kaliňák.

"S oneskorením sa už začalo pojednávanie. Potom dáme k prípadu stanovisko," povedal pre HNonline poslanec SaS Jozef Rajtár.

Evakuácia prebieha aj na ďalších súdoch v Bratislave. Niekto v ich priestoroch nahlásil bombu. Potvrdil to bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Policajti informáciu preverujú, podľa Szeiffa robia všetky potrebné opatrenia. Konkrétnejšie budú o prípade informovať neskôr.

"Oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu konkrétneho súdu, preto po celom hlavnom meste vykonávame v ich priestoroch všetky potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov," dodal Szeiff.

Informáciu o údajnom umiestnení výbušniny dostali policajti po pol ôsmej ráno.

Podľa Kaliňáka nahliadnutie do jeho účtov Tatra banke bolo na politickú objednávku.

"Ja som povedal, že problém, ktorý vidím, je nielen v tom zverejnení, ktoré vykonal, bol to pokyn na politickú objednávku. To, čo viac zhoršuje situáciu je fakt, že selktívne, deformovane a účelovo vybral len niektorú časť informácií," povedal Kaliňák novinárom po vypočutí na súde. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.