Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2017, 00:00

Dvojaká kvalita potravín? To Slováci majú Coca-Colu rovnakú ako v USA

Vláda podľa exministra pôdohospodárstva Zsolta Simona ľuďom podsúva, že sú druhoradí.

Slovenskí kontrolóri sa pri prieskume potravín zameriavali aj na polotovary. Nie je hovoriť pri nich o dvojakej kvalite ako hovoriť o rozdielnej kvalite pri trabantoch?

Táto téma je veľmi ľúbivá, dotýka sa každého občana. Vyzerá to tak, že predstavitelia vlády pracujú v záujme občanov, pritom v podtexte to znamená, že podsúvajú občanom Slovenska, že sú v Európskej únii občanmi druhej kategórie, čo tak vôbec nie je. Nemyslím si, že je cieľom výrobcu alebo obchodníka, aby zákazníka klamal. Skôr sa prispôsobuje trhu – čo chce zákazník, aké má chute, aká je jeho kúpyschopnosť. To sú dva parametre, ktoré určujú, čo dokážu predať na trhu.

Nie je jedným zo spôsobov, ako sa problematike vyhnúť, podpora kúpy sezónnych, čerstvých, lokálnych potravín?

Táto diskusia poslúžila v tom, že zákazník si bude všímať, čo je aj vzadu na obale napísané a bude sa rozhodovať podľa toho, čo v to

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.