Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2017, 18:37

Po veľkej razii NAKA stiahol koaličný Most-Híd svojho kandidáta

Medzi zadržanými je aj okresný predseda koaličného Mosta-Híd v Spišskej Novej Vsi.

Po veľkej razii NAKA stiahol koaličný Most-Híd svojho kandidáta
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Jednotka finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry má za sebou najväčšiu raziu v histórii. V Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom a Bratislavskom kraji urobila prehliadky vo viac ako 40 objektoch a 13 ľuďom navrhla väzbu z dôvodu obavy, že by ďalej pokračovali v trestnej činnosti. HN prinášajú odpovede na základné otázky.

1. Čo sa v prípade udialo?
Minulý týždeň v piatok ráno vyrazili stovky policajtov v štyroch krajoch do akcie. Postupne prehľadali štyri desiatky objektov a 13 ľudí napokon predviedli na banskobystrický špecializovaný trestný súd. Sudca ich navrhol vziať do väzby.

Všetci trinásti však podali sťažnosť, o ktorej tak musí rozhodnúť až Najvyšší súd. Ten sa k prípadu ešte nevedel vyjadriť. „Spis ešte nebol predložený Najvyššiemu súdu na rozhodnutie,“ odkázal hovorca kancelárie Najvyššieho súdu Boris Urbančík.

Celkovo je obvinených až 63 osôb a medzi obvineniami sa vyskytuje napríklad založenie a podporovanie zločineckej skupiny, skrátenie dane a poistného, ale aj legalizácia príjmu z trestnej činnosti.

2. Koho polícia obvinila?
Razie podľa medializovaných informácií prebehli v reklamných agentúrach. Podľa informácií HN sa policajti pozreli aj na firmu iZlato Slovenská republika v Bratislave, ktorá prevádzkuje najväčšie internetové zlatníctvo u nás. Polícia ho údajne podozrieva zo zapojenia sa do karuselového podvodu s kontroverznými marketingovými zákazkami a z prania špinavých peňazí.

Medzi zadržanými je podľa informácií Denníka N aj okresný predseda koaličnej strany Most-Híd v Spišskej Novej Vsi Stanislav Vospálek. V súčasnosti pôsobí aj ako poslanec Košického samosprávneho kraja a pracuje aj na úrade splnomocnenca vlády pre rómske menšiny Ábela Ravasza.

Vospálek tiež kandiduje na krajského poslanca aj v novembrových voľbách do vyšších územných celkov. „Stanislavovi Vospálkovi sme pozastavili členstvo v strane a stiahli sme ho z kandidátky do VÚC," odkázala hovorkyňa strany Most-Híd Klára Debnár.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.