Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2017, 10:51

Najväčšia akcia NAKA sa týkala aj internetového zlatníctva. Má ísť o nadmerné odpočty DPH

Polícia zlatníctvo podozrieva zo zapojenia sa do karuselového podvodu s kontroverznými marketingovými zákazkami a prania špinavých peňazí.

Ilustračná snímka
Zdroj: Ilustračná snímka

Piatkový celoslovenský záťah stovky elitných policajtov sa podľa informácií HN týkal fiktívnych faktúr a následných nadmerných odpočtov DPH v reklamnom biznise.

Spoločnosť iZlato

Dobre informovaný zdroj HN tvrdí, že do hľadáčika vyšetrovateľov sa okrem iných dostala i spoločnosť iZlato Slovenská republika z Bratislavy. Tá prevádzkuje najväčšie internetové zlatníctvo na Slovensku.

Okrem Slovenska firma pôsobí i v Česku, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku.

Firma, ktorej majitelia pochádzajú z podtatranskej obce Šuňava, prevádzkuje v oboch popradských nákupných centrách dve kamenné predajne.

Podozrenia z prania špinavých peňazí

Polícia zlatníctvo podozrieva zo zapojenia sa do karuselového podvodu s kontroverznými marketingovými zákazkami a prania špinavých peňazí.

Za štyri roky sa mali podtatranskí zlatníci údajne neoprávnene obohatiť o takmer jeden milión eur.

Akcia sa týkala Košického, Prešovského, Banskobystrického a Bratislavského kraja. " Policajti v rámci akcie SHARK vykonávajú domové prehliadky a prehliadky iných priestorov vo viac ako 40 objektoch s cieľom zadokumentovať závažnú ekonomickú trestnú činnosť," napísala polícia na sociálnej sieti. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.