Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2017, 12:34

Greššo žiada od Danka päťtisíc eur na prieskum, šéf SNS mu ich pošle

V Nitrianskom kraji sa črtá podobný model ako v Banskobystrickom.

Ján Greššo
Zdroj: TASR/H. Mišovič

Kandidát pravice v Nitrianskom kraji Ján Greššo napísal otvorený list šéfovi SNS Andrejovi Dankovi, v ktorom reaguje na včerajší brífing šéfa parlamentu.

Danko avizoval, že známemu hercovi zaplatí z vlastného vrecka prieskum, pokiaľ zváži svoje rozhodnutie a odstúpi v prospech najsilnejšieha kandidáta v tomto kraji.

Greššo v liste, ktorý už poslal Dankovi píše, že prijme od Danka 5-tisíc eur na prieskum a poslal mu aj číslo účtu.

Danko na otázku HN, či mu peniaze pošle ako avizoval odkázal, že už spolu komunikujú a peniaze pošle na účet, ktorý Greššo zverejnil v liste.

V záujme objektívneho zistenia prevládajúcich nálad v NSK a volebného potenciálu jednotlivých kandidátov pred voľbami do VÚC navrhujem, aby sme objednali dva prieskumy verejnej mienky. Jeden objednáte Vy a jeden ja. Prieskum objednám ihneď ako obdržím od Vás príspevok vo výške 5-tisíc eur, ktorý ste mi ponúkli na spomínanej tlačovej konferencii na financovanie mnou objednávaného prieskumu. Nakoľko všetky aktivity súvisiace s voľbami do VÚC musia byť v zmysle zákona financované cez transparentný účet, posielam Vám zároveň číslo tohto účtu: SK38 0900 0000 0051 3430 4379," píše Greššo v liste.

Greššo sa ďalej poďakoval Dankovi za uznanie manažérskej a hereckej práce, ktorú vyslovil na štvrtkovom brífingu.

Greššo ubezpečil šéfa národniarov, že je nekompromisne na strane tých síl, ktoré sa rozhodne stavajú proti extrémizmu, a rovnako tak aj proti korupcii a zneužívaniu politiky na osobné ciele. „Urobím všetko preto, aby som prispel k potlačeniu týchto neduhov našej spoločnosti," dodal Greššo v liste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.