Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2017, 14:44

Sulík: Ľudia dali najavo, že nedôverujú Kaliňákovi a Gašparovi

Šéf SaS poukazuje na výsledky posledného prieskumu Európskej únie z minulého roka, v ktorom slovenskej polícii nedôverovalo až 53 percent občanov.

Robert Kaliňák a Tibor Gašpar
Zdroj: TASR/J. Kotian

Za vysokou nedôveryhodnosťou slovenského Policajného zboru je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) kritické množstvo prípadov, keď sa policajti spreneverili svojmu poslaniu, vyjadrenému heslom „Pomáhať a chrániť“.

Poukazujú v tejto súvislosti na výsledky posledného prieskumu Európskej únie (EÚ) z minulého roka, v ktorom polícii SR nedôverovalo až 53 percent občanov.

"V porovnaní s členskými štátmi Európskej únie je nízka dôveryhodnosť slovenskej polície doslova alarmujúca. Napríklad českej polícii nedôverovalo 32 percent občanov, maďarskej tiež 32 percent, poľskej 42 percent," uviedol líder SaS Richard Sulík.

Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko má v dôvodoch nelichotivej štatistiky jasno.

"Vysokú nedôveryhodnosť spôsobuje neospravedlniteľné policajné násilie, udeľovanie privilégií beztrestnosti politickým chránencom, neprofesionalita a skorumpovanosť policajtov, čo deprimujú slovenskú verejnosť," uviedol.

Liberáli sú presvedčení, že za zlú povesť slovenského Policajného zboru nesú primárnu zodpovednosť minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a policajný prezident Tibor Gašpar.

"Vyzývame ich opakovane, aby z funkcií odstúpili. Nie preto, aby vyhoveli opozícii, ale občanom Slovenskej republiky, ktorí aj v pravidelnom prieskume Európskej komisie dali jasne najavo, že ich vo funkciách už nechcú," skonštatoval Sulík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.