Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2017, 07:20

"Ak polícia vyšetrila vraždu Valka, tak jej gratulujem," vyhlásil Spišiak

Bývalý policajný prezident ocenil prácu polície.

"Ak polícia vyšetrila vraždu Valka, tak jej gratulujem," vyhlásil Spišiak
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Je úspechom polície, že aj po časovom odstupe sa podarilo objasniť vraždu prominentného advokáta Ernesta Valka. Pre TASR to dnes uviedol bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

"Ja sa osobne teším, ak je to naozaj tak, že sa podarilo objasniť vraždu Valka a gratulujem polícii, že to dokázala. Vidieť, že dá sa postupovať aj s časovým odstupom, niekedy v takýchto prípadoch je ten časový odstup možno nevyhnutný kvôli operatívnej situácii, ktorá existuje," povedal Spišiak.

Časový odstup mohol pomôcť

"Samozrejme, ako som už spomenul, niekedy je nevyhnutný časový odstup, pretože páchateľ časom stratí ostražitosť.

Myslí si, že už je všetko zabudnuté, niekde sa pochváli, niečo niekde povie, spolupáchatelia, svedkovia začnú hovoriť. Viete, časom sa všetko – buď ihneď, alebo potom s veľkým časovým odstupom – ukáže," dodal bývalý policajný prezident.

Trvalo to sedem rokov

Polícia po siedmich rokoch objasnila vraždu Ernesta Valka. Za jeho smrťou má byť lupič J. R. Denníku N to potvrdili dva zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

O Valkovej vražde sa podľa denníka rozhodol svedčiť človek, ktorý pri nej bol. „Národná kriminálna agentúra pod dozorom prokuratúry už niekoľko dní vykonáva úkony smerujúce k tomu, že obviní páchateľa. Bol ním podľa polície lupič.

Páchateľa usvedčili jeho spolupáchatelia, ktorí sa proti nemu rozhodli svedčiť a ktorí sú odsúdení pre iné trestné činy,“ napísal Denník N. Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.