Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2017, 13:38

Za lyžovanie v Tatrách si priplatíme. TMR má nový cenník

Prevádzkovateľ najväčších stredísk začal zvýhodňovať online predaj.

Za lyžovanie v Tatrách si priplatíme. TMR má nový cenník
Zdroj: Martin Marenčin

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku zvýšujú ceny skipassov pri pokladniach. Lyžiari v porovnaní s predchádzajúcou sezónou naopak ušetria pri včasnom nákupe permanentky na vernostnú kartu cez internet.

Vyplýva to z nových cenníkov skiareálov vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ktoré prevádzkuje spoločnosť Tatry MountainResorts (TMR). Zákaznícku kartu TMR možno využiť aj v českom Špindlerovom Mlyne.

Za jeden deň o štyri eurá viac

Za jednodňový lístok na vleky a lanovky v najväčšom slovenskom lyžiarskom stredisku Jasná pri Liptovskom Mikuláši zaplatí dospelý lyžiar pri pokladni v hlavnej sezóne 43 eur, v predchádzajúcej sezóne to bolo 39 eur. 

Ak lyžiar využije zákaznícku kartu a skipass kúpi aspoň tri dni dopredu, príde ho na 35 eur. Pri neskoršom nákupe cez internet alebo v samoobslužnej pokladni v stredisku zaplatí 38 eur.

Drahšie aj týždenné lístky

Šesťdňový skipass bude v období od 26. decembra do 3. apríla budúceho roka stáť pri pokladni 223 eur , teda o 12 percent viac ako v predchádzajúcej lyžiarskej sezóne. Pri včasnom nákupe cez internet či mobilnú aplikáciu cena dosiahne 178 eur.

Zmeny aj vo Vysokých Tatrách

V minulosti boli zľavy pri nákupe skipassov cez internet skôr symbolické. Podobné rozdiely v cenách skipassov TMR zaviedla aj vo svojich skiareáloch vo Vysokých Tatrách.

Napríklad jednodňový skipass pri pokladni vyjde na 39 eur, pri nákupe cez internet vo väčšom predstihu bude stáť 31 eur. Hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová povedala, že spoločnosť chce motivovať návštevníkov k on-line nákupu skipasov.

So zákazníckym programom výhodne

Už v súčasnosti TMR predáva 40 percent skipassov cez internet prostredníctvom zákazníckeho programu, do ktorého sa zapojilo na 550-tisíc ľudí.

Zákaznícku kartu, ktorú TMR poskytuje za vratnú zálohu, môžu záujemcovia využiť nielen v turistických strediskách alebo v aquaparkoch prevádzkovaných TMR na Slovensku, ale aj v najväčšom českom skiareály v Špindlerovom Mlyne, ako aj vo vybraných areáloch v Poľsku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.