Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2017, 20:13

V kauze Čistý deň padlo obvinenie. Zamestnanec mal zneužiť 14-ročné dievča

Ide o druhé obvinenie v kauze resocializačného zariadenia.

V kauze Čistý deň padlo obvinenie. Zamestnanec mal zneužiť 14-ročné dievča

V kauze resocializačného zariadenia Čistý deň padlo druhé obvinenie. Informovala o tom dnes televízia Markíza vo večernej spravodajskej relácii.

Podľa jej informácií polícia pre zločin sexuálneho zneužívania stíha 25-ročného Jakuba z Bratislavy, ktorý mal mať sexuálny styk s vtedy iba 14-ročnou Natáliou.

Už raz zastavený prípad

Ako uviedla Markíza, práve tento prípad celú kauzu pred vyše rokom otvoril. Jakub mal byť podľa svedkov ergoterapeut, neskôr polícia potvrdila, že bol v centre zamestnaný ako kuchár.

Polícia sa podozreniami už raz zaoberala. Pred medializovaním kauzy prípad zastavila, pretože Jakub o veku Natálie vraj nevedel. Po opätovnom otvorení prípadu Jakuba obvinili.

Druhý obvinený

“Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu sexuálneho zneužívania 25-ročného muža z Bratislavy,” uviedla pre televíziu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Linkešová. Ďalšie podrobnosti polícia pre prebiehajúce vyšetrovanie nezverejňuje a obvinený prípad komentovať nechce.

V kauze resocializačného centra je to podľa Markízy už druhý obvinený. Pre prečin sexuálneho zneužívania má byť stíhaný aj bývalý zástupca riaditeľa.

Zariadenie už prišlo o akreditáciu

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny odobralo Čistému dňu akreditáciu po odporúčaní Akreditačnej komisie v auguste tohto roku. Pri prvom podobnom odporúčaní to minister práce Ján Richter neurobil. Podľa neho vtedy neexistovali žiadne zákonné dôvody na jej odobratie.

Richter čelil 7. septembra neúspešnému pokusu o odvolanie v Národnej rade SR. Iniciovala ho opozícia, podľa ktorej v kauze Čistý deň zlyhal. Za návrh o vyslovení nedôvery v parlamente hlasovalo len 61 zo 139 prítomných poslancov. Na odvolanie člena vlády treba aspoň 76 hlasov.

O čo išlo v kauze Čistý deň

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.