Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2017, 18:17

Je to zvláštny pokus o zapojenie sa do diskreditačnej kampane, reaguje Kiska na Dankovho podpredsedu

Prezident Andrej Kiska v stanovisku vysvetľoval vlastníctvo pozemkov vo Veľkom Slavkove.

Prezident Andrej Kiska
Zdroj: Reuters

Prezident Andrej Kiska dnes reagoval na slová podpredsedu SNS Jaroslava Pašku, ktorý v nedeľu v relácii V politike na TA3 (video si môžete pozrieť TU od 46. minúty) hovoril o spore medzi ústavným činiteľom (Paška meno neprezradil) a občanom v kauze okolo pozemku o dĺžke 1,2 hektára vo Veľkom Slavkove.

Vyšetrovateľ Kisku nekontaktoval

"Andrej Kiska vo svojom majetkovom priznaní od zvolenia do funkcie v roku 2014 uvádza vlastníctvo pozemkov v extraviláne, lúk a pasienkov v katastri obce Veľký Slavkov. Pozemky vo výmere 1,2 ha riadne kúpil pred takmer 20 rokmi v roku 1999 a nikdy ho nekontaktoval žiadny vyšetrovateľ," píše kancelária prezidenta vo svojom stanovisku.

V ňom sa ďalej dodáva, že prezident považuje slová podpredsedu SNS Jaroslava Pašku za zvláštny pokus o zapojenie sa do diskreditačnej kampane a zviditeľnenie svojho mena.

Ústavný činiteľ

Paška v relácii hovoril o tom, že slovenský občan sa domáha svojho majetku, pretože v roku 1999 katastrálny úrad v Poprade urobil tri veľmi rýchle prevody bez toho, že by majiteľ tohto pozemku sa ho nejakým spôsobom vzdal, predal alebo ho nejakým spôsobom daroval.

Konečným užívateľom tohto pozemku sa stal ústavný činiteľ, ktorý o tom dnes vie, že pozemok je zcudzený, ale uvedený pozemok nechce vrátiť skutočnému majiteľovi. Je to slušný pozemok na to, aby ste tam postavili hotel alebo tri rodinné domy," povedal Paška.

Podľa Pašku bolo vyšetrovateľom konštatované, že skutok sa nestal, napriek tomu, že konkrétny občan prišiel o hodnotný majetok.

"Vyšetrovateľ odmietol ďalej skúmať túto veľkú lúpež. Poškodený občan sa súdi, súdny spor prebieha a ústavný činiteľ, ktorý týmto spôsobom nadobudol majetok tvrdí, že to získal vydržaním a že si chce tento majetok ponechať," dodal Paška. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.